Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Son iki ayda 36 bin düzensiz göçmen yakalandı, 16 bini sınır dışı edildi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Son iki ayda 36 bin düzensiz göçmen yakalandı, 16 bini sınır dışı edildi”

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’ye uzanan kirli elleri nerede olursa olsun kırmaya kararlıyız. Amacımız terör örgütlerini ülkemiz için tehdit olmaktan tamamen çıkarmaktır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı’ndaki Polis Akademisi’nde düzenlenen Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Törenine katıldı.

Mezunların akademide alacakları üst düzey eğitimle ülkelerine en keyifli şekilde hizmet edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde okuyan hiçbir öğrenciye yabancı gözüyle bakmadık. Mezunlarımıza inşallah” dedi. bugün de aynı çabayı gösterecektir. Mezun olan konuk öğrencilerimize bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Bugün bünyesine katılan 2 bin 89 yeni polisle polis teşkilatının daha da güçleneceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbim sizleri her türlü kaza, musibet ve saldırganlardan korusun. 81 ilimizde yurdumuzun dört bir yanında gece gündüz demeden huzur içinde görev yapan tüm polislerimize şükranlarımı sunuyorum.Millet olarak kendimizi huzurlu ve inançlı hissediyorsak biliriz. ne güzel ki arkasında tüm birimleri ve kademeleriyle emniyet teşkilatımızın emeği var.Sizler de üstlendiğiniz misyonlarla devletimizin bekasının, milletimizin esenliğinin ve toplumsal barışımızın teminatısınız. Asayişin yanı sıra diğer alanlarda da yakaladığımız başarıların ana aktörlerinden biri de mensubu olduğunuz emniyet teşkilatımızdır.”

6 Şubat depremlerinde güvenlik güçlerinin insanların hayatında oynadığı kritik rolün bir kez daha görüldüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından güvenlik birimlerinin hızlı hareket ettiğini, meslektaşları şehit olmasına rağmen bunun böyle olduğunu kaydetti. sarsıntıda, depremzedelere yardım etmek için tüm güvenlik güçleri adeta seferber oldu. .

Polisin arama kurtarma çalışmalarından dağıtım yardımlarına, yağmacılarla yapılan çalışmalardan güvenliğin sağlanmasına kadar her konuda aktif sorumluluk üstlendiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birkaç münferit olay dışında süreç barışçıl bir şekilde yönetildi. Dünya, Türkiye bir afet sonrası güvenlik hizmetlerinin sunumunda başarılı bir sınav verdi.Ateş altında yaşamını yitiren 216 polisimizi rahmetle anıyor, Rabbimden benzer felaketleri tekrar yaşamamasını niyaz ediyorum. Tekrar.

14 Mayıs-28 Mayıs seçimlerinde özverili çalışmaları vesilesiyle tüm güvenlik güçlerimizi kutluyorum. Türkiye, depremden sadece 3 ay sonra, demokrasisine yakışır bir olgunlukta, yüzde 90 gibi rekor bir katılım oranıyla, sorunsuz ve sorunsuz iki seçimi üst üste başarıyla gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta, tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin 7. yıl dönümünü Cumartesi günü geride bıraktık. 7 yıl önce uçak sesleri ve silah sesleri ile başlayan karanlık bir geceyi, milletimizin direnişiyle kardan daha aydınlık bir sabaha çevirdik.”

“15 Temmuz’u üzerinden 7 yıl 70 yıl geçse de unutmayacağımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettik.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’un önemini bir kez daha hatırlatarak, “Demokrasi tarihine altın harflerle kazınan 15 Temmuz ayaklanmamızı hep 85 milyon olarak hatırladık. Kayıplarımızın dinmeyen acısı yüreğimizi kavururken. , maruz kaldığımız ihanetin boyutu karşısında öfkemiz daha da arttı.İkimiz de tanklara meydan okumanın gururunu yaşadık.Kendi silahıyla vurulmanın acısını da yaşadık.Tüm dünyaya bir kez daha ilan ettik. 7 yıl 70 yıl geçse de 15 Temmuz’u unutmayacağız Şehitlerimizin aziz hatıralarına her zaman sahip çıkacağız 15 Temmuz gecesi 253 vatan evladımızı şehit ettik. 51 yiğidimiz sadece Gölbaşı’nda şehit olmuştur.Şehitlerimizin cenazeleri o gece burada yaşanan vahşeti ve FETÖ’cülerin vahşetini hatırlatmaktadır.İnsanlık böyle bir ihanet, böyle bir alçaklık görmemiştir. 15 Temmuz’a kontrollü darbe iftirası atanları milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bunun dışında kendilerine aşağıdaki çağrıyı yapmak istiyorum. 15 Temmuz’da televizyon karşısında kahvenizi yudumlarken bu milletin evlatlarının nasıl mücadele ettiğini görmek istiyorsanız hemen yanı başımızdaki müzeyi ziyaret edin. Gelin görün Türkiye o gece nasıl büyük bir felaket yaşadı, milletimiz istiklali ve istikbali için ne bedeller ödedi” dedi.

– “15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasını 17-25 Aralık girişiminden sonra aldığımız tedbirlere borçluyuz.”

15 Temmuz öncesi alınan tedbirlerin önemine değinen Erdoğan, “Yüzünüz varsa 15 Temmuz’la ilgili sözlerinizi, iftiralarınızı, FETÖ’cüleri destekleyen açıklamalarınızı söyleyin. Burada yaşanan acıları kendi gözlerinizle görün. Siyasi hesaplarla masum ilan ettiğiniz FETÖcü mankurtlar Türk milletinin başına bela oldu.” Görmek. FETÖ ile girişilen çabadaki en ufak bir zayıflığın bize nelere mal olabileceğini yanımızdaki gazi mekanda görebiliriz. Bunu da girişimin ardından aldığımız tedbirlere borçluyuz. Polis Akademisi’ni o dönemde yeniden yapılandırmasaydık ve hassas birimlerde tasfiyeye gitmeseydik daha yüksek bedel ödemek zorunda kalacaktık. Zamanında alınan tedbirler nasıl devletimizi işgal girişiminden kurtardıysa, 15 Temmuz’dan sonra atılan adımlar da güvenlik güçlerimizin işlerini daha iyi yapmalarını ve milletimize daha iyi hizmet etmelerini sağladı.”

Emniyet teşkilatını FETÖ unsurlarından temizlerken bir yandan da emniyet teşkilatında sıkıntı yaratmadığını söyleyen Erdoğan, darbe girişiminden bu yana toplam 41 bin polisin kurumdan ihraç edildiği bilgisini paylaştı. Teşkilatı güçlendirmek için 31 bin çarşı ve mahalle bekçisi tuttuklarını belirten Erdoğan, komiser yardımcısı, polis ve sivil işçi olarak toplam 128 bin işçi istihdam edildiğini söyledi;

“Böylece farklı unvanlarda toplam 158.682 işçiyi işe alarak polis teşkilatımızın eski ve eksiklerini gidermiş olduk. Şu anda 340.000 güvenlik elemanı görev yapıyor. Nitelikli insan kaynağı, yeni uzman birimler ve yeni uzman birimlerle güvenlik sistemini sürekli geliştiriyoruz.” FETÖ’nün devletteki uzantılarının değerli bir bölümünü tasfiye ettik. Özel yapısına karşı operasyonlarımız kesintisiz devam etmektedir. Bölücü terör örgütüne katılım neredeyse durma noktasına geldi. Bugün biz bütün terörist yuvalarına girip onları bu yuvalarda imha ediyorsak fail sizsiniz.” “Başarınız onları bu yuvalara mahkum edecek. Bundan sonraki süreçte Güneydoğu ve Doğu’daki bütün bu teröristleri temizliyoruz, bu teröristlerden de temizleyeceğiz. Sadece son günlerimizde değil teşkilatı başını kaldıramaz hale getirdik. Irak ve Suriye sahasında da baş kaldıramaz hale getirdik” diye konuştu. vatandaşlarımıza çektirdikleri acıdır” dedi.

“Türkiye’ye ulaşan kirli elleri nerede olursa olsun kırmaya kararlıyız”

Nerede olurlarsa olsunlar Türkiye’ye uzanan kirli elleri kırmaya kararlı olduklarının altını çizen Erdoğan, “Terör örgütlerini ülkemiz için bir tehdit olmaktan tamamen çıkarmak. Emperyalist güçler tarafından sadece güvenliğimiz için değil, ekonomimiz, demokrasimiz, dış politikamız için de milli birlik ve bütünlüğümüze yönelik teşebbüsleri siyasette bertaraf edemeyişimiz, terör belasını kökünden kazımamıza bağlıdır. var, kendimizi güvende hissedemiyoruz.

Yüzyıl Türkiye vizyonumuzu istediğimiz kadar çabuk gerçekleştiremiyoruz. Kandil’deki terör baronlarının sesi susturulmadıkça iç siyasetimizi dizayn etme çabalarının önüne geçemeyiz. 14-15-16 yaşlarındaki kız çocukları anne ve babalarından kaçırılarak Kandil’e getiriliyor ve terör baronları tarafından taciz ediliyor. Dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olacaksak, turizmde yıllık 100 milyar dolar hedefliyorsak, küresel sistemde söz sahibi bir ülke olmak istiyorsak, bunu yapmamız kuraldır. terör sorununu çöz.

Aynı şekilde özellikle seçim döneminde belli çevreler tarafından istismar edilen göçmen sorununu analiz etmenin yolu da terör örgütleriyle başarılı ilişkilerden geçmektedir. Suriye’de ölümden kaçarak bize sığınan, bizi Ensar olarak gören bu kardeşlerimize ülkemizdeki ana muhalefetin yaklaşımı ne yazık ki insani bir yaklaşım değil, hiç İslami bir yaklaşım değil. Suriye ve Irak’ta terör saldırıları devam ederken, mültecilerin kendi topraklarına dönmeleri beklenenden daha uzun sürecektir. Şu anda orada 500 bine yakın konut yapıyoruz. Güvenlik ve istikrar tesis edildikçe gönüllü ve onurlu geri dönüşler artacaktır. 600 bine yakın sığınmacı, Suriye’nin kuzeyinde terörden arındırdığımız ve iman ettirdiğimiz yerlere geri döndü. Temelini iki ay önce attığımız konut projesi kapsamında 240 bin aileyi yani 1 milyon mülteciyi geri döndürmeyi hedefliyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları öncülüğünde yürütülen briket evler projesi ile 90 bine yakın aileye barınma imkanı sağlandı.

-“36 bin kaçak göçmen yakalandı, 16 bini sınır dışı edildi”

Temeli 2 ay önce atılan konut projesi kapsamında 240 bin aileyi yani 1 milyon sığınmacıyı geri döndürmeyi hedeflediklerini belirten Erdoğan, “Sahip olduğumuz kalıcı konut projelerinde inşaat çalışmaları devam ediyor. Katar’ın mali desteğiyle hayata geçirilen çalışmalar devam ediyor.Çalışmalarımızı yoğunlaştırdık.İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerimizde sancılı bir şekilde denetimler yapılıyor.Turizm,eğitim,yatırım,sağlık amacıyla ülkemize gelenlere karşı tavrımız veya geçici müdafaa altında olanlar söz konusu değil. Türkiye’ye ve Türk ekonomisine katkısı olan herkese kapımız açık. Ülkemizde kaçak olarak bulunanlar sınır dışı ediliyor. 36 bin düzensiz göçmen yakalandı. son iki ay 16.000’i sınır dışı edildi; Geri kalanlar hala işlemde. Umarım bu konu; Kültürümüze, inancımıza, hukukumuza ve hakkaniyetimize uygun hareket edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin her zaman mazlumların yanında olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

Biz tarih boyunca darda kalmışlara, mazlumlara kucak açmış asil bir milletiz. 1990’larda Irak’taki kardeşlerimiz zulüm gördüğünde bunu yaptık. Suriyeli komşularımız canları pahasına bize sığınınca bunu yaptık. Atalarımızdan devraldığımız vicdani duruşu hiçbir fitne düşmanı değiştiremez, değiştiremez. Sığınmacılara yönelik nefret söylemine itibar etmek bir Müslüman Türk’e yakışmaz. Mazlumları rengine, kökenine ve dinine göre yargılamak bize yakışmaz. Batı’da kendi insanımızı tehdit eden yabancı düşmanı fikirlere meyletmek bize yakışmaz. Burada çizgimiz çok net, güvenliğimizden taviz vermeyeceğiz, vatandaşlarımızı zulme uğratmayacağız, Boraltan Köprüsü Faciası gibi milletimizi de mahcup etmeyeceğiz. Mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkarken, gerçekçi politikalarla yasa dışı göç sorununa kalıcı çözümler üretmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort