Yaşam

İzledikten Sonra Sadece “Bu güzeldi” Deyip Hayatınıza Devam Edeceğiniz Filmler

Ne vasat ne de çok iyi… Bu filmleri izledikten sonra vereceğiniz tek tepki ‘iyiydi’ olacaktır. Hazırsanız listemize geçelim.

25. Son Hava Bükücü (2010)

IMDb’si: 4

Özet: Su, Toprak ve Hava Ulusu’nun Ateş Ülkesi’nin zulmüne karşı direnişini anlatan bu filmin başında Hava, Su, Toprak ve Ateş, kaderleri birbirine bağlı dört ülke olarak karşımıza çıkıyor. Ateş Ülkesi’nin diğerlerine karşı acımasız bir savaş başlatmasıyla her şey bir anda değişir. Koca bir yüzyıl geçti ama bu yıkım sürecini değiştirecek en ufak bir umut belirtisi yok. Nickelodeon animasyon televizyon dizisine dayanan Son Hava Bükücü, Aang’ın hayatta kalma arayışının açılış bölümüdür.

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: Noah Ringer, Dev Patel, Nicola Peltz

24. Grinin Elli Tonu (2015)

IMDb’si: 4.2

Özet: Edebiyat öğrencisi güzel Anastasia Steele, çekici ve güçlü bir iş adamı olan Christian Gray ile röportaj yapar. Bir toplantıya gittiğinde tavırları ve çekiciliğiyle gözlerini kamaştıran bir adamla karşılaşır. Aşka ve bağlılığa biraz mesafeli duran Anastasia, bu zengin ve güzel adamın cazibesine karşı koyamaz ve kendini onun cazibesine kaptırır. Ancak hayatta her şeyden doyum noktasına ulaşan Grey’in, ilişkiler ve seks söz konusu olduğunda kimsenin bilmediği gizli sırları vardır. Genç kız, karşısındaki adamla birlikte şehvetin bilinmeyen yollarına mı sapılacak?

Yönetmen: Sam Taylor-Johnson

Oyuncular: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle

23. Alacakaranlık (2008)

IMDb’si: 5.3

Özet: Annesiyle birlikte Phoenix’te yaşayan, güzel ama yıpranmış, sevimli ama içe dönük bir genç kız olan Isabelle ‘Bella’ Swan, hayata karşı asileri oynayan bir gençtir. Annesi başka bir adamla evlendikten sonra Bella, babasıyla birlikte Fork, Washington’da yaşamaya başlar. Edward, ailesiyle birlikte yıllardır küçük kasabasında yaşayan gizemli bir genç adamdır. Aslında oldukça farklı bir yaşam tarzına sahip olan Edward, vampir kimliklerini uzun süre gizleyen bir aileye mensuptur. Onun kadar tuhaf olan ‘ebeveynleri’ de insan kanı içmeden, insanlara zarar vermeden düzgün bir hayat yaşamayı amaçlayan ‘efendi’ vampirlerdir. Yeni okulunda tanıştığı Edward’a karşı tuhaf bir çekim hisseden Bella, bir süre sonra onun vampir olduğunu öğrense de ondan vazgeçemez.

Yönetmen: Catherine Hardwicke

Oyuncular: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner

22. Ölülerin Ordusu (2021)

IMDb’si: 5.8

Özet: Army of the Dead, Las Vegas’taki bir zombi salgını sırasında yaşananların hikayesini anlatıyor. Bir adam, bir salgın sırasında bir grup paralı askeri bir araya getirir ve büyük oynamaya karar verir. Grup, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek şimdiye kadarki en büyük soygunu gerçekleştirmeye çalışır.

Yönetmen: Zack Snyder

Oyuncular: Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick

21. Nuh (2014)

IMDb’si: 5.8

Özet: Kabil’in soyundan gelen insanoğlu, nesiller boyu Yaratıcı’nın çizdiği güzellik yolundan sapmış, dünyanın tüm güzelliklerini ve bereketlerini doyasıya emip tüketerek yeryüzünü yaşanmaz hale getirmiştir. Üstelik bir parça et için her türlü ahlaksızlık, hırsızlık, cinayet ve kaos sıradan hale geldi. İnsanlığın bu perişan durumu karşısında Nuh rüyasında Yaratıcının kendisini meydana gelecek büyük bir tufana karşı uyardığını görür. Yaratıcı ona büyük bir gemi yapmasını ve yeryüzünde yaşayan tüm hayvan türlerinden bir çift almasını emreder. Bu gemi aynı zamanda ailesi için de tek kurtuluş olacaktır. Tufanın yaklaştığını öğrenen sapkın insanoğlu, gemiye binmek için Nuh’a saldıracaktır.

Yönetmen: Darren Aronofsky

Oyuncular: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson

20. 2012 (2009)

IMDb’si: 5.8

Özet: 2012 yapımı film, Mayaların uzun anlatımına göre insanlık çağının 21 Aralık 2012’de büyük felaketlerle sona ereceği inancını konu alıyor.

Yönetmen: Roland Emmerich

Oyuncular: John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet

19. Venom: Katliam Olsun (2021)

IMDb’si: 5.9

Özet: Venom adlı organizmanın taşıyıcısı Eddie Brock’un hikayesini anlatan ‘Venom’ filminin ikinci devamı olan yapım, seri katil Cletus Kasady ve Shriek’in hapishaneden kaçan Venom’a karşı verdiği mücadeleye odaklanıyor. başarısız bir infaz. Vücudunu paylaştığı Venom’la yaşamaya alışmaya çalışan Eddie Brock, artık eski hayatına dönmek istiyor. Venom tüm gününü kötü adamları döverek ve muazzam açlığını tatmin ederek geçirmek isterken Eddie, gazeteci olarak kariyerine yeniden başlamaya çabalıyor. Eddie, başarısız bir infazın ardından hapishaneden kaçan seri katil Cletus Kasady ile röportaj yaparak kariyerini hızlandırmayı planlıyor. Ancak onunla iletişime geçmek Eddie’nin kendisini beklenmedik maceraların içinde bulmasına neden olur.

Yönetmen: Andy Serkis

Oyuncular: Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams

18. İntihar Kadrosu (2016)

IMDb’si: 5.9

Özet: Dünyanın en tehlikeli ekibini oluşturmak için hapsedilmiş Müthiş Güçlü, Badass Adamlarını toplayın, onları hükümetin emriyle en güçlü silahlarla donatın ve onları gizemli bir şeytani örgütü yenme görevine gönderin. Ancak bu İntihar Timi, başarılı olmak istedikleri için değil, kayıtlı suçları nedeniyle sonunda kaybedecekleri bir görevde olduklarını anlayınca ne yapacak?

Yönetmen: David Ayer

Oyuncular: Margot Robbie, Will Smith, Jared Leto

17. Kovboylar ve Uzaylılar (2011)

IMDb’si: 6

Özet: Yıl 1873, yer Arizona. Geçmişine dair hiçbir anısı olmayan bir yabancı (Craig), kendisini çöl kasabası Absolution’da bulur. Geçmişine dair tek ipucu bileğindeki gizemli kelepçedir. Çok geçmeden kasaba halkının yabancıları hoş karşılamadığını ve demir yumruklu Albay Dolarhyde’ın (Ford) emri olmadan kimsenin kasaba sokaklarında hareket etmediğini keşfeder.

Yönetmen: Jon Favreau

Oyuncular: Harrison Ford, Daniel Craig, Olivia Wilde

16. Pamuk Prenses ve Avcı (2012)

IMDb’si: 6.1

Özet: Pamuk Prenses ve Avcı’da kötü kraliçe (Charlize Theron), dünyadaki kendisinden daha iyi olan tek kişiyi, Pamuk Prenses’i (Kristen Stewart) sonsuz güç için yok etmesi için yetenekli avcıdan (Chris Hemsworth) yardım ister. Ancak Pamuk Prenses’in insanlığı karanlıktan kurtaracak güce ve seçeneğe sahip olduğundan habersizdir. Kendisini öldürmeyen Avcı’dan dövüş sanatları eğitimi alan prenses, artık halkını karanlıktan kurtarmak için çabalamaktadır.

Yönetmen: Rupert Sanders

Oyuncular: Kristen Stewart, Chris Hemsworth, Charlize Theron

15. Kara Adam (2022)

IMDb’si: 6.2

Özet: Black Adam, kadim lordların kudretine eşit özel güçler kazanan ve binlerce yıl hapis kaldıktan sonra serbest kalan anti-kahraman Black Adam’ın hikayesini anlatıyor. 5000 yıl önce Kara Adam eski lordların güçlerini kazandı. Black Adam, hapisten kurtulduktan sonra modern dünyaya benzeri görülmemiş bir adalet biçimini empoze etmeye koyulur.

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Oyuncular: Dwayne Johnson, Aldis Hodge, Pierce Brosnan

14. Paranormal Faaliyet (2007)

IMDb’si: 6.3

Özet: Paranormal Activity, insanlığın bilinçaltındaki en ilkel korkuları gıdıklayarak başarıya ulaşan akıllı sinema dizilerinden biridir. Sinema, çok düşük bütçeleri ve tamamen insanın kaygısı, hayalet korkusu ve bilinmeyene dayalı kurgusuyla dünya çapında büyük ses getirdi. Micah ve kız arkadaşı Katie, San Diego’nun sessiz ve ıssız bir mahallesinde buluşur. İlk başta her şey yolunda görünüyor. Ama Katie’nin bir sorunu var. Genç kız, küçük yaşlarından beri uhrevi bir yaratığın onu takip ettiğini hissetmiştir ve bu varlık da bu yeni evinde onu takip etmektedir! Olayın ardındaki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına el kamera cihazı kurarak bu şeytanı yenebileceğini düşünür. Bu sayede alışılmadık bir olay meydana geldiğinde ya da bir peri, cin ya da hayalet evlerine girmeye çalıştığında bunu tüm detaylarıyla kaydedebilecekler.

Yönetmen: Ören Peli

Oyuncular: Katie Featherston, Micah Sloat, Amber Armstrong

13. Kırmızı Bülten (2021)

IMDb’si: 6.3

Özet: Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol casusunun hikayesini anlatıyor. Dünyanın en çok aranan kişilerinin yakalanması için Interpol tarafından kırmızı bülten yayınlandığında, FBI’ın en iyi profil uzmanı John Hartley harekete geçer. Dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızı Piskopos’un peşinde olan John, bu süreçte dünyanın en iyi sanat eseri hırsızı Nolan Booth ile ortak olmak zorunda kalır. Bir dizi olayın ardından üçlü kendilerini dünyanın dört bir yanındaki tenha bir hapishanede, dans pistinde, ormanda ve en kötüsü birbirlerinin şirketlerinde bulur.

Yönetmen: Rawson Marshall Thurber

Oyuncular: Dwayne Johnson, Ryan Reynolds, Gal Gadot

12. Bilinmeyen (2022)

IMDb’si: 6.3

Özet: Uncharted, genç ve korkusuz Nathan Drake ile zeki ortağı Victor Sullivan’ın ilk hazine avındaki maceralarını konu alıyor. Hazine avcısı Nathan Drake, Güney Amerika’nın efsanevi altın şehri El Dorado’nun yerini bulabileceğine inanıyor. Zeki ortağı Victor Sullivan’la birlikte yola çıkan Nathan’ın planı, hırslı bir rakip tarafından keşfedilince yarışa dönüşür. Nathan, baş düşmanının açgözlü entrikalarını ve planlarını engellemek ve El Dorado’ya ondan önce ulaşmak için tüm becerilerini kullanmalı.

Yönetmen: Ruben Fleischer

Oyuncular: Tom Holland, Mark Wahlberg, Sophia Ali

11.Lucy (2014)

IMDb’si: 6.4

Özet: Tayvan’ın başkenti Taipei’nin yeraltı suç dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken, en aktif ticaret uyuşturucu ağı üzerinden gerçekleştiriliyor. Eğlenceyi seven, sıradan bir genç bayan olan Lucy, birkaç gece birlikte takıldığı Richard yüzünden bir anda kendini en kötü şöhretli uyuşturucu ağlarından birinin içinde bulur. Lucy’nin vücuduna kurye görevi yapmak üzere yerleştirilen yeni tip bir sentetik ilaç beklenmedik bir şekilde Lucy’nin vücuduna girip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla karşı karşıya kalır. Lucy’nin damarlarından akan kimyasallar ona insanüstü yetenekler kazandırdı! Artık zihin okuma, telekinezi ve acı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç bayan, beyefendisine tüm algı kapılarını açacaktır…

Yönetmen: Luc Besson

Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi

10. Zamanında (2011)

IMDb’si: 6.7

Özet: 25 yaşındaki insanların yaşlanmayı durdurmak için var güçleriyle çalışmak zorunda kaldıkları bir gelecekte geçen filmde, zaman gerçekten para ve güç anlamına geliyor. Will Salas (Justin Timberlake) yanlışlıkla cinayetten hüküm giymiştir ve hapishaneden kaçmak için tek şansı, gerçek yüzünü gördüğü sistemi çökertmektir. Çünkü zamanın kolayca satın alınabildiği bu sistemde zenginler sonsuza kadar genç yaşarken, fakirler ve zayıflar ölür ve elenir. Üstelik onların yaşayamadıkları yıllar başkalarının hayatlarına ekleniyor. Zayıflar, bir gün daha hayatta kalabilmek için yalvarır, ödünç alır ve bazen de zaman çalarlar. Salas tüm bu yozlaşmış sisteme isyan edecek mi?

Yönetmen: Andrew Niccol

Oyuncular: Amanda Seyfried, Justin Timberlake, Cillian Murphy

9. Thor: Karanlık Dünya (2013)

IMDb’si: 6.8

Özet: Dünyanın ötesindeki tanrıların çabaları devam ediyor. İlk filmde babası tarafından güçlerinden mahrum bırakılan ve dünyaya sürgün edilen Thor, kendisini yenilmez kılan çekici kullanarak kendi krallığı olan Asgard’a dönme hakkına kavuşmuştu. Ölümsüz Thor, kardeşi Loki’nin Buz Devleri ile işbirliği yapıp iktidarı ele geçirmeye çalışmasının ardından artık kadim Kara Elf güçleriyle çatışacak. Kudretli Malekith’in önderlik ettiği bu güçler, kozmosu yeniden karanlığa gömmeye çalışacak. Dünyayı ve 9 Diyar’ı, Odin ve Asgard’ın bile karşı koyamadığı bir düşmandan kurtarmaya çalışan Thor, bu yolculukta yine dünyalı Jane Foster ile buluşacaktır ancak dünyevi hayatını kurtarmak için hayatında bazı şeyleri değiştirmek zorunda kalacaktır. Arkadaşlar. Onun da fedakarlık yapması gerekecek.

Yönetmen: Alan Taylor

Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston

8. Hayat Ağacı (2011)

IMDb’si: 6.8

Özet: 1950’li yıllarda Ortabatılı bir aileyi konu alan film, ailenin en büyük oğlu Jack’in çocukluktaki masumiyetini kaybetmesinden başlayarak acı-tatlı bir yetişkinliğe geçişini anlatıyor. Bu geçiş döneminde babasıyla (Brad Pitt) yaşadığı çalkantılı baba-oğul bağı hikayenin merkezinde yer alıyor. Jack’in olgun benliği (Sean Penn) artık modern çağda yolunu kaybetmiş bir bireydir. Kaderin varlığını ve çıkmazlarını sorgularken bir yandan da hayatın anlamını bulmaya çalışır…

Yönetmen: Terrence Malick

Oyuncular: Brad Pitt, Jessica Chastain, Sean Penn

7. Demir Adam 2 (2010)

IMDb’si: 6.9

Özet: Kibirli ama seksi bir iş adamı imajındaki Tony Stark, aslında Iron Man’in ta kendisidir ve bu özelliğini tüm dünyayla paylaşmaktan çekinmemektedir. Sırrını paylaşması için ‘mahalle baskısı’ altında kalan Stark, hiçbir sırrını açıklamadan orduya ve hükümete anlatır. Zırhının sırrı yalnızca kahramanımıza ait olmalı! Teknolojisini orduyla paylaşma konusunda hükümet, basın ve kamuoyunun baskısı altında olan Tony, bilgilerin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açığa çıkarmak istemiyor. Yanında Pepper Potts ve James Rhodey Rhodes’la Tony yeni ittifaklar kurar ve yeni büyük güçlerle karşı karşıya gelir.

Yönetmen: Jon Favreau

Oyuncular: Robert Downey Jr., Don Cheadle, Scarlett Johansson

6. Dünya Savaşı Z (2013)

IMDb’si: 7

Özet: Gerry Lane, iki kızı ve sevgili eşiyle birlikte keyifli bir hayat yaşayan bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafiğe takılınca her zamankinden farklı bir şeylerin ters gittiğini fark ederler. Tehlike hızla yaklaşıyor… Ailesini güvenli bir bölgeye yerleştiren Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry, ikiye bölünmüş dünyayı kurtarmak için dünyayı dolaşacak ve bunu yaparken çok sınırlı bir zamanla yarışacak.

Yönetmen: Marc Forster

Oyuncular: Brad Pitt, Mireille Enos, Elyes Gabel

5. Platform (2019)

IMDb’si: 7

Özet: Birkaç vatansız genç mülteci, denizde terk edilmiş bir platformda ideal bir ülke yaratıyor. İlk başta her şey yolundadır ama bir süre sonra iletişim, alışkanlıklar, arzular ve özgürlük konusundaki fikir ayrılıklarıyla boğuşmaya başlarlar.

Yönetmen: Nikolay Mutafchiev

Oyuncular: Boyko Krustanov, Kitodar Todorov, Eleonora Ivanova

4.Prometheus (2012)

IMDb’si: 7

Özet: Bilim kurgu türüne geri dönen kült yönetmen Ridley Scott liderliğindeki Alien’ın köklerine yapılan bu yolculuk, evrenin en karanlık noktasında yaşamın başlangıcına dair araştırma yapan bir ekibin maceralarına odaklanıyor. Ekibin insanlığın geleceğini korumak adına girdiği bu savaş her şeyin sonu olabilir…

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron

3. Amerikan Balı (2016)

IMDb’si: 7

Özet: Star, fakir ve perişan hayatından sıkılmış bir kadındır ve bir gün Jack adında karizmatik bir adamla tanışır. Jack, bir grup evsiz gencin lideridir ve kapı kapı dergi abonelikleri satarak geçimini sağlamaktadır. Star ise sıkılmış hayatından kaçarak Jack’le birlikte bir minibüste yeni ve bilinmeyen bir maceraya atılır.

Yönetmen: Andrea Arnold

Oyuncular: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough

2. Adım (2017)

IMDb’si: 7

Özet: Baltimote şehrinin arka planında bir kız lisesinde bir step dans grubunun hayatı anlatılmaktadır. Her biri ailesinde üniversiteye giden ilk kişi olmaya çalışırken kızlar, sorunlu şehirdeki sosyal huzursuzluğun olduğu bir yerde danslarının başarılı olması için çok çalışıyorlar. Dans grubunun çabalarını anlatan bir belgesel.

Yönetmen: Amanda Lipitz

Oyuncular: Gari McIntyre, Amanda Leonard, Blessin Giraldo

1. İnanılmaz Aile 2 (2018)

IMDb’si: 7.6

Özet: İnanılmaz Aile 2, harika güçlere sahip bir ailenin maceralarını konu alıyor. İnanılmaz güçlere sahip aile suçla mücadeleye devam ederken, büyük kahramanların yasadışı olması zorluklara neden olur. Ancak bu konuda umut verici olan, ailenin Elastigirl lakaplı annesi Helen’dir. Helen, süper kahramanların önemini kanıtlamak için dünyayı kurtarmakla meşgulken evin idaresi, Violet ve Dash ile evde kalan Bob’un sorumluluğundadır. Küçük Jack-Jack’in de inanılmaz güçlere sahip olduğu ortaya çıkınca evi kontrol etmek giderek zorlaşır. Ancak yeni bir kötü dehanın ayrıntılı planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve Frozone yeniden birlikte çalışmanın ve tehdidi savuşturmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Yönetmen: Brad Bird

Oyuncular: Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell

hani-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort